Reklama

Reklama

Dla piwa złamali prawo. Złodziej i pijany motorowerzysta staną przed sądem

​Do szpitala w Olsztynie trafił mężczyzna, który ukradł ze sklepu karton piwa w butelkach. Mężczyzna w trakcie ucieczki przewrócił się, przez co część butelek się potłukła. Niedoszły złodziej tak się pokaleczył o szkło, że trafił do szpitala. Z kolei na Pomorzu policja ścigała pijanego motorowerzystę ze skrzynką piwa, który wiózł na baku. 34-latek próbował uciec przed funkcjonariuszami do lasu.


Złodzieja z Olsztyna zatrzymali pracownicy ochrony sklepu. Przekazali policjantom, a ci wezwali karetkę, która rannego złodzieja zawiozła do szpitala. - 43-latek ukradł w markecie karton butelkowanego piwa. W trakcie ucieczki upadł na ziemię, potłukł butelki z alkoholem i pokaleczył się o pobite szkło - podał oficer prasowy policji w Olsztynie Andrzej Jurkun.

Jak dodał funkcjonariusz, rany nie są groźne, ale wymagały fachowego zaopatrzenia przez medyków. Wartość strat sklep oszacował na kilkadziesiąt złotych. Pechowy złodziej stanie przed sądem.

Pomorskie: Pijany uciekał przed policją do lasu. Na pojeździe miał skrzynkę piwa

Nie karton, lecz skrzynkę piwa miał z kolei 34-latek, którego w piątek po pościgu zatrzymała policja z Ryjewa (woj. pomorskie). Mężczyzna jechał bez kasku motorowerem, kierownicą manewrował jedną ręką, a alkoholowy ładunek trzymał na baku. Po badaniu okazało się, że jest pijany, ma zakaz prowadzenia pojazdów, a dodatkowo ma status poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyzna nie od razu zatrzymał się po wezwaniach policji. Gdy funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, motorowerzysta przyspieszył i próbował uciec w stronę lasu. Później, po złapaniu, podał mundurowym fałszywe dane osobowe. 

Reklama

34-latek odpowie za popełnione przestępstwa. Za jazdę po pijanemu, będąc wcześniej prawomocnie skazanym za takie samo przestępstwo, grozi do 5 lat więzienia. Taka sama kara grozi za ucieczkę z miejsca kontroli drogowej. Dodatkowo mężczyzna odpowie za wprowadzanie policjantów w błąd co do swojej tożsamości.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje