Reklama

Reklama

Czarna seria w Warmińsko-Mazurskiem. Wyłowiono kolejne ciało

Z jeziora Ukiel w Olsztynie strażacy wyłowili ciało mężczyzny, które wcześniej zauważył w trzcinach wędkarz. To trzecie w tym dniu tragiczne zdarzenie nad wodą w woj. warmińsko-mazurskim.

W piątek po południu olsztyńska policja otrzymała zgłoszenie, że w rejonie Zatoki Miłej na jeziorze Ukiel wędkarz zauważył w trzcinach dryfujące ciało człowieka. Na miejsce skierowano służby ratownicze. Podjęły one akcję resuscytacyjną, ale bez skutku.

- Na tę chwilę tożsamość mężczyzny nie została potwierdzona. Trwają czynności mające wyjaśnić okoliczności i przyczyny jego śmierci - powiedział st. sierż. Andrzej Jurkun z komendy miejskiej policji w Olsztynie.

Czarna seria

To już trzecie w tym samym dniu tragiczne zdarzenie nad wodą w woj. warmińsko-mazurskim. 

Reklama

Przed południem w jeziorze Pozorty w powiecie iławskim utonął 43-letni turysta, który wyskoczył lub wypadł z roweru wodnego. 

Z kolei z rzeki Drwęcy w Nowym Mieście Lubawskim strażacy wyłowili ciało mężczyzny, które wcześniej zauważyli przepływający kajakarze.

Policja apeluje, żeby wypoczywający na wodą zachowali rozwagę i ostrożność. W ubiegłym roku w jeziorach i innych akwenach Warmii i Mazur utonęły 32 osoby.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama