Reklama

Reklama

21-latka uderzyła w drzewo. Jej dwuletnia córka wypadła przez okno

21-latka nie dostosowała prędkości na zakręcie i straciła panowanie nad samochodem. Auto uderzyło w drzewo, a przez okno wypadło dwuletnie dziecko kierującej. - Jak się okazało, choć dziewczynka siedziała w foteliku, nie była zapięta w pasy bezpieczeństwa. Policja apeluje do kierowców o ostrożność i przypomina przepisy ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło 23 stycznia w Różnowie. Policja pokazuje teraz nagranie ku przestrodze osób przewożących w autach małe dzieci. 

Młoda kobieta, wyjeżdżając z łuku drogi, gdy znalazła się na wzniesieniu przekroczyła dozwoloną prędkość. - Kierująca zjechała na prawe pobocze drogi i straciła panowanie nad pojazdem, który znalazł się na przeciwległym pasie ruchu i wykonał obrót o 180 stopni. Na koniec 21-latka najechała na przydrożne drzewo - informowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie

Dwuletnia dziewczynka nie miała zapiętych pasów

W wyniku uderzenia przez boczną szybę wypadła dwuletnia córka kierującej. Jak się później okazało, dziewczynka siedziała w foteliku, jednak nie była zapięta w pasy bezpieczeństwa. 21-latka razem z dzieckiem i młodszym bratem została przetransportowana do szpitala.

Reklama

Jak poprawnie przewozić dzieci samochodem?

Iławscy policjanci zwracają uwagę, że rozpoczyna się właśnie czas urlopów i wyjazdów. Dlatego przypominają zdarzenie ze stycznia i to, w jaki sposób prawidłowo przewozić dzieci samochodami:

Reklama

Reklama

Reklama