Marek Sawicki o konflikcie PO i PiS: Sztuczna wojna, czas zakopać topory

WIDEO | Czwartek, 6 czerwca 2019 (20:56)

Są środowiska, które się odzywają; są politycy, którzy są tym zainteresowani. Dajmy czas do końca tygodnia prezesowi na te wstępne rozmowy, a na finalizację w przyszłym tygodniu – oświadczył Marek Sawicki, wiceprzewodniczący Rady Naczelnej PSL o zaproponowanej przez prezesa ludowców Koalicji Polskiej. Sawicki dodał, że PSL wystosuje zaproszenie do koalicji dla Platformy Obywatelskiej. „Władysław Kosiniak-Kamysz w najbliższym czasie spróbuje spotkać się z Grzegorzem Schetyną i zaprosić go do współpracy” – powiedział gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM. Pytany o miejsce w Koalicji Polskiej dla Nowoczesnej, Sawicki przyznał, że „dla środowisk lewicowych w tej koalicji, w tym formacie raczej miejsca nie ma”.

"Czas zakopać tę sztuczną wojnę między PO a PiS-em. Czas zakopać topory i czas rozpocząć normalną współpracę" - tak o podziale polskiej sceny politycznej mówi Marek Sawicki z PSL, gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM.

Pytany o współpracę na poziomie rządowym między Stronnictwem a Prawem i Sprawiedliwością, Sawicki powiedział: "O tym czy może i czy się rozpocznie, zdecydują wyborcy".

"Jeśli bylibyśmy - co mówię z dużym znakiem zapytania - w ewentualnej koalicji z PiS-em, bylibyśmy hamulcowym, który na łamanie konstytucji by nie pozwolił" - dodał. Przyznał jednocześnie, że "prezes (Władysław Kosiniak-Kamysz - red.) mówi: na tym etapie nie wyobrażam sobie koalicji z PiS-em. Ale też nie wykluczam".
Najlepsze tematy