Tadeusz Cymański o śmierci 25-latka

WIDEO | Środa, 24 maja 2017 (14:29)

"Pewnych tragicznych zdarzeń się nie wyeliminuje, bo taki jest świat. Walka toczy się o ograniczenie" - wskazał poseł PiS Tadeusz Cymański.

Zdaniem posła, minister Błaszczak i wiceminister Zieliński nie powinni ponosić osobistej odpowiedzialności za tragedię, jaka rozegrała się w komisariacie.

W środę odbyła się debata w Sejmie, podczas której strona rządowa składała wyjaśnienia w sprawie dramatycznej śmierci Igora Stachowiaka w komisariacie.

25-letni Igor Stachowiak został zatrzymany 15 maja 2016 r. na wrocławskim rynku. Według funkcjonariuszy, mężczyzna był agresywny i dlatego musieli użyć paralizatora. Po przewiezieniu na komisariat mężczyzna stracił przytomność i pomimo reanimacji zmarł. Według pierwszej opinii lekarza, przyczyną śmierci była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa.

TVN24 wyemitował w sobotę drastyczne materiały, do których dotarł, a które zostały zarejestrowane tuż przed śmiercią Igora Stachowiaka. Materiał pokazał, że wobec zatrzymanego kilkakrotnie użyto paralizatora, co nagrała kamera z tego urządzenia.
TV Interia
Najlepsze tematy