Paweł Kukiz o tragicznej śmierci Igora Stachowiaka

WIDEO | Środa, 24 maja 2017 (14:13)

Zdaniem Pawła Kukiza, odpowiedzialność za tragiczne wydarzenia w komisariacie, ponosi ustrój. "Funkcjonariuszy z rozdania PO zastąpiono kolegami PiS" - ocenił. Jak dodał, policja potrzebuje reformy strukturalnej.

Kukiz wskazał także, że niskie płace w policji są powodem, dla którego do policji idą ludzie, którzy "nie potrafią poradzić sobie w życiu".

W środę odbyła się debata w Sejmie, podczas której strona rządowa składała wyjaśnienia w sprawie dramatycznej śmierci Igora Stachowiaka w komisariacie.

25-letni Igor Stachowiak został zatrzymany 15 maja 2016 r. na wrocławskim rynku. Według funkcjonariuszy, mężczyzna był agresywny i dlatego musieli użyć paralizatora. Po przewiezieniu na komisariat mężczyzna stracił przytomność i pomimo reanimacji zmarł. Według pierwszej opinii lekarza, przyczyną śmierci była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa.

TVN24 wyemitował w sobotę drastyczne materiały, do których dotarł, a które zostały zarejestrowane tuż przed śmiercią Igora Stachowiaka. Materiał pokazał, że wobec zatrzymanego kilkakrotnie użyto paralizatora, co nagrała kamera z tego urządzenia.
TV Interia
Najlepsze tematy