Ujawniono szczegóły spotkania w Turcji. "Moskwa jest zadowolona"
- Moskwa jest zadowolona z wyników spotkania i jest gotowa kontynuować rozmowy z Kijowem - przekazał członek rosyjskiej delegacji Władimir Miedinski po rozmowach z ukraińskimi przedstawicielami w Stambule. Podkreślił, że obie strony zgodziły się na wymianę jeńców. Premier Donald Tusk, który wspólnie z europejskimi rozmawiał z Wołodymyrem Zełenskim i Donaldem Trumpem przekazał jednak, że "Rosja de facto zerwała negocjacje".

Jak poinformował Władimir Miedinski, szef rosyjskiej delegacji, który wziął udział w rozmowach pokojowych z Ukrainą w Stambule, "Moskwa jest zadowolona z wyników spotkania i jest gotowa kontynuować rozmowy z Kijowem".
Członek delegacji Kremla przekazał przy tym, że obie strony zgodziły się na wymianę jeńców wojennych - 1000 na 1000, co jest jedną z największych takich wymian od początku konfliktu.
"Każda ze stron szczegółowo przedstawi swoją wizję przyszłego zawieszenia broni" - ustaliła agencja Reutera, powołując się na rosyjskie źródła.
Rozmowy pokojowe w Turcji. "Przygotowujemy spotkanie liderów"
Minister obrony Ukrainy Rustem Umierow powiedział, że celem rozmów ukraińskiej delegacji było między innymi "omówienie wstrzymania ognia i wymiana jeńców". - Również potencjalnie przygotowujemy spotkanie na poziomie liderów krajów - dodał współpracownik Zełenskiego.
Informacje o przygotowywaniu potencjalnego spotkania między prezydentami Wołodymyrem Zełenskim i Władimirem Putinem potwierdził portal Ukrainska Prawda.
Rosyjscy i ukraińscy przedstawiciele byli w piątek w Stambule na pierwszych bezpośrednich rozmowach pokojowych obu stron od ponad trzech lat.
Rozmowy europejskich przywódców z Donaldem Trumpem. Wśród nich Donald Tusk
Zełenski, Macron, Merz,Starmer i Tusk odbyli rozmowę telefoniczną z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Przywódcy spotkali się w ramach szczytu Europejskiej Wspólnoty Politycznej w Tiranie.
- Informacja był jednoznaczna: strona rosyjska nie wykazała dobrej woli (podczas rozmów w Stambule - red.) - przekazał polski premier podczas wspólnego oświadczenia liderów. We wpisie na Twitterze dodał, że strona rosyjska "de facto zerwała negocjacje".
Szczegółów telefonicznej rozmowy liderów z Donaldem Trumpem do tej pory nie ujawniono. Według Nykyforowa głównym tematem konwersacji były negocjacje w Stambule.