Reklama

Reklama

Zjednoczone Emiraty Arabskie: Australijka deportowana za zdjęcie na Facebooku

39-letnia Jodi Magi, mieszkająca w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Australijka, została aresztowana na dwie doby za to, że opublikowała na Facebooku zdjęcie samochodu, który zastawił na parkingu dwa miejsca przeznaczone dla niepełnosprawnych. Magi została także deportowana do Australii "za pisanie brzydkich słów w social media". O sprawie pisze "The Guardian".

12 lipca Magi miała zjawić się w sądzie po to, aby zapłacić grzywnę za swój występek, została jednak aresztowana. Władze były wściekłe, że odważyła się skrytykować kierowcę, który zaparkował swój samochód, blokując dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych. 

Dzisiaj 39-latka została deportowana. 

Zanim jednak opuściła kraj opowiedziała mediom o tym, w jakich warunkach są trzymane kobiety w więzieniach w ZEA. Niektóre z nich trafiają tam, tylko dlatego, że zaszły w ciążę pozamałżeńską lub zostały pobite przez swoich mężów. Magi stwierdziła, że w takich okolicznościach nie będzie już na nic narzekać. 

- Oczywiście, myślę, że 3600 dolarów grzywny oraz deportacja to ekstremalna reakcja na zdjęcie samochodu - napisała na swoim profilu kobieta po opuszczeniu więzienia. - Jednak to, co mnie poruszyło, to historie jakie usłyszałam - dodała.

Reklama

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje