Reklama

Reklama

"Ze smutkiem informujemy, że Pauline Cafferkey jest śmiertelnie chora"

Londyński szpital Royal Free, w którym przebywa obecnie Pauline Cafferkey, poinformował, że pacjentka przebywa w izolatce z powodu nawrotu choroby. Brytyjska pielęgniarka przeżyła Ebolę. W styczniu media informowały, że jest zdrowa. O sprawie pisze "The Guardian".

Cafferkey, pielęgniarka, która zaraziła się wirusem Ebola podczas wolontariatu w Afryce Zachodniej, jest śmiertelnie chora. Informacje te przekazał dyrektor szpitala Royal Free w Londynie.

Pielęgniarka została przetransportowana z Glasgow do Londynu. Tam została poddana specjalistycznej opiece w odizolowanym pomieszczeniu na terenie szpitala Royal Free. Jej stan się nagle pogorszył w zeszłym tygodniu.

Personel medyczny londyńskiego szpitala ocenił, że jest to nawrót choroby, którą udało się zwalczyć w styczniu tego roku.

"Ze smutkiem informujemy, że stan Pauline Cafferkey się pogorszył. Pacjentka jest śmiertelnie chora. Obecnie Pauline została poddana leczeniu na Ebolę w izolatce" - poinformowano w oświadczeniu.

To jedyny znany przypadek nawrotu Eboli. Podejrzewa się jednak, że takich przypadków w Afryce było więcej, natomiast informacje o nich nie przedostały się do mediów.

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy