Reklama

Reklama

"Zawsze nie ma nigdy" - wywiad rzeka z Jerzym Pilchem

- Poszedłem do lekarza, bo szukałem pomocy w sprawie dygotu. Byłem już kompletnie bezradny, życie codzienne stało się właściwie niemożliwe. Nie mogłem zapiąć koszuli, pić bez słomki, wszystko mi wypadało z rąk. Po operacji jest trochę lepiej, przynajmniej jak siedzę, to nogi mi nie chodzą. Ale przez to, że źle mówię, od razu, otworzywszy gębę, narzucam perspektywę człowieka ciężko chorego - opowiada w długiej rozmowie z Eweliną Pietrowiak pisarz Jerzy Pilch. Dla naszych Czytelników mamy kilka egzemplarzy wywiadu rzeki z pochodzącym z Wisły autorem.

To pierwszy wywiad rzeka z Jerzym Pilchem. Utytułowany pisarz i ceniony felietonista w rozmowie z wieloletnią przyjaciółką Eweliną Pietrowiak szczerze opowiada o problemach zdrowotnych, nałogach, o trudnych relacjach z ojcem, o kobietach i małżeństwie, misji podrywacza, samotności, literaturze i tajnikach warsztatu.

Reklama


Jerzy Pilch (ur. 1952 r. w Wiśle) - pisarz, dramaturg, felietonista. Cztery jego książki znalazły się w finale Nike: "Tezy o głupocie, piciu, umieraniu" (1998), "Bezpowrotnie utracona leworęczność" (1999), "Pod Mocnym Aniołem" (2001) i "Moje pierwsze samobójstwo" (2007). Powieść "Pod Mocnym Aniołem" została laureatką tej nagrody.

Ewelina Pietrowiak - reżyser teatralna i operowa, scenograf.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy