Reklama

Zaskakujące twierdzenie Carsona. "Piramidy zbudował biblijny Józef"

Piramidy to nie starożytne grobowce faraonów, ale spichlerze zbudowane przez biblijnego Józefa – uważa Ben Carson, ubiegający się o nominację Republikanów na urząd prezydenta USA. O „prywatnej teorii" Republikanina czytamy w „The Guardian”.

Przekonania na temat przeznaczenia egipskich piramid Carson zaprezentował w przemówieniu do studentów Uniwersytetu Andrews już w 1998 roku. Uczelnia, do której emerytowany neurochirurg należał, jest silnie związana z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego. W środę nagranie z tego wystąpienia pojawiało się w serwisie Buzzfeed.

"Według mojej osobistej teorii, piramidy zostały zbudowane przez biblijnego Józefa i miały służyć jako spichlerze na zborze" - powiedział Carson.

Jak czytamy w "The Guardian", Republikanin otwarcie zakwestionował wiedzę archeologiczną, argumentując, że  piramidy składają się z wielu hermetycznych komór, które musiały mieć swoje przeznaczenie.

Reklama

Carson zapytany w środę na antenie telewizji CBS o tę teorię, przyznał, że nadal ją podtrzymuje.

Przypomnijmy, że według sondaży z końca października emerytowany neurochirurg odebrał miliarderowi Donaldowi Trumpowi utrzymywaną od miesięcy pozycję lidera wśród kandydatów ubiegających się o nominację Republikanów w wyborach prezydenckich w 2016 roku

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy