Reklama

Reklama

Wyrzucał niedopałki przez okno. Gigantyczna kara

Singapur ukarał palacza grzywną w wysokości 19800 dolarów singapurskich (ponad 55 tys. zł) za to, że wyrzucał niedopałki papierosów przez okno. O surowej karze pisze "The Guardian".

Mężczyzna był obserwowany przez cztery dni i kara była naliczana za każdym razem, kiedy wyrzucał niedopałek. Było ich 33. Za 34 wykroczenie został już ukarany pracami społecznymi.

Zachowanie 38-latka zostało uwiecznione na kamerze monitoringu.

Teraz mężczyzna w jaskrawej kamizelce będzie przez pięć godzin zamiatał ulice.

Singapur słynie z czystości i bardzo surowo karze wszelkie przewinienia dotyczące zaśmiecania. W całym mieście znajduje się około 600 kamer, które obserwują niemal każdy ruch obywateli i wychwytują wszelkie niezgodne z prawem działania.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama