Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Księżna Kate urodziła drugie dziecko

Brytyjska rodzina królewska ponownie się powiększyła. Na świat przyszło drugie dziecko księżnej Kate i księcia Williama - jest to dziewczynka. Zgodnie z obowiązującymi zasadami, najpierw została poinformowana królowa oraz najbliżsi krewni.

Matka i dziecko, które waży 3,7 kg, czują się dobrze. Pałac Kensington poinformował, że dziewczynka przyszła na świat "bez komplikacji" o godzinie 8.34 (9.34 czasu polskiego) i przy porodzie obecny był ojciec, książę William.

W oświadczeniu podano, że królowa Elżbieta, która przebywa w swym zamku w Windsorze, została poinformowana o narodzinach prawnuczki i jest "zachwycona".

W tym samym szpitalu St. Mary w Londynie przyszedł w lipcu 2013 roku na świat brat nowo narodzonej dziewczynki, książę George.

Jest ona czwarta w kolejce do tronu, po dziadku Karolu, ojcu Williamie i bracie George'u.

Reklama

Na razie nie wiadomo, jak będzie miała na imię córeczka Kate i Williama. Imię jej brata ogłoszono dwa dni po jego narodzinach.

Gdy księżna Cambridge opuści z dzieckiem szpital, uda się najpierw do pałacu Kensington na kilka dni, a potem pojedzie wraz z rodziną do wiejskiej posiadłości Anmer Hall.

Radosne oczekiwanie

Przed szpitalem St. Mary's w Londynie od wielu dni gromadzili się się Brytyjczycy, którzy w napięciu oczekiwali na wiadomość o przyjściu na świat kolejnego "royal baby".

Również miasteczko Bucklebury w zachodnim Berkshire, gdzie wychowała się Kate Middleton, zanim została narzeczoną księcia Williama i księżną Cambridge, przygotowuje się na oblężenie przez turystów i reporterów.

Kolejki ustawiały się również przed brytyjskimi zakładami bukmacherskimi. Już od dawna przyjmowane były zakłady, czy dziecko urodzi się przed terminem czy po.

Przypomnijmy: pierwsze dziecko księżnej Kate i księcia Williama - George Alexander Louis - urodziło się 22 lipca 2013 roku - trzy dni po planowanym terminie.

Jako pierwsza o narodzinach prawnuka została poinformowana królowa Elżbieta II, do której za pomocą specjalnego zaszyfrowanego telefonu zadzwonił William. Następnie o narodzinach oficjalnie dowiedział się premier David Cameron.

W przypadku pierworodnego syna książęcej pary kilka minut po oficjalnym powiadomieniu królowej Elżbiety II dwuzdaniowa wiadomość o narodzinach została wystawiona w ramce na ozdobnych sztalugach przez Pałacem Buckingham.

Pod oświadczeniem można było zobaczyć podpisy czterech lekarzy.

Następca tronu, książę Karol mówił wówczas, że jest "niebywale dumny i szczęśliwy" z powodu narodzin wnuka, a David Cameron w krótkim oświadczeniu na Downing Street podkreślał, że "narodziny w rodzinie królewskiej są ważnym momentem dla Wielkiej Brytanii".

"Cały kraj będzie świętował, będą wspaniałymi rodzicami" - napisał na Twitterze.

Wokół Kate i Williama rozwinął się prężny przemysł pamiątkarski. Narodziny kolejnego dziecka tylko nakręcają koniunkturę.

Brytyjczycy, którzy z zainteresowaniem śledzą losy młodego małżeństwa, chętnie kupują wszelkiego rodzaju gadżety z wizerunkiem książęcej pary i ich pierworodnego syna.

Reklama

Reklama

Reklama