Reklama

Reklama

USA: Śmiertelnie niebezpieczni mordercy na wolności

Dwóch zbiegów, którzy cztery dni temu w spektakularny sposób uciekli z więzienia, policja określa jako śmiertelnie niebezpiecznych i zdesperowanych. Jeden z nich uprowadził i pobił na śmierć swojego szefa, drugi z nich zamordował z zimną krwią zastępcę szeryfa. O sprawie pisze AFP.

W USA cały czas trwa obława na 49-letniego Richarda Matta i 35-letniego Davida Sweata. Mężczyźni uciekli z pilnie strzeżonego więzienia w stanie Nowy Jork. Mordercy wykazali się wyjątkową przebiegłością i jako pierwsi w historii wydostali się z części więzienia, z której nigdy wcześniej nikomu nie udało się zbiec.

- Oni są naprawdę zdesperowani i niebiezpieczni - wyjaśnia gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo i dodaje, że śledczy wierzą w to, iż uciekinierzy mieli pomoc wewnątrz zakładu karnego. 

Mężczyźni żłobili tunele w murach zakładu tak długo, aż byli w stanie przecisnąć się przez nie i wyjść na zewnątrz. Sweat przebywał w więzieniu od 2003 roku i był skazany na dożywocie , a Matt od 2008 roku i również odsiadywał dożywocie, jednak miał możliwość zamiany wyroku na 25 lat więzienia. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama