Reklama

Reklama

Uniwersytet „Dżihadi Johna” obawia się ataków

Na Uniwersytecie Westminster, którego absolwentem był „Dżihadi John”, ogłoszono tzw. bursztynowy alarm. Studentów i pracowników wezwano do wzmożonej czujności – informuje „The Huffington Post”.

Władze uczelni przestrzegają  studentów i obsługę Uniwersytetu Westminster, by zwracali uwagę na podejrzane torby wnoszone do budynku, czy pojazdy wokół niego.

Wszystkie osoby spoza uczelni mogą wchodzić do niej tylko w towarzystwie studentów czy pracowników uniwersytetu lub ze specjalnym pozwoleniem wydanym przez władze uczelni - pisze "The Huffington Post".

Strach padł na Uniwersytet Westminster po ujawnieniu, że katem z szeregów Państwa Islamskiego, odpowiedzialnym za ścięcie co najmniej siedmiu zakładników z Zachodu, był absolwent ich uczelni.

Reklama

Władze obawiają się ataków, tym bardziej, że jak wynika z informacji medialnych, to właśnie podczas studiów na uniwersytecie w Londynie "Dżihadi John" stał się fanatycznym wyznawcą islamu. Zaangażował się w działalność islamskich radykałów skupionych wokół uczelni.

"Dżihadi John", czyli Mohammed Emwazi, ukończył uniwersytet w 2009 roku. W 2013 roku wyjechał do Syrii, gdzie dołączy do szeregów Państwa Islamskiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy