Reklama

"Tego rodzaju kroki odbiją się na pozycji politycznej PiS"

​- Jestem rozbawiony całą sytuacją, teraz wyraźnie widać o co tu chodzi. To jest spektakl, niepoważne traktowanie poważnego problemu. Coraz mniej chcemy brać w tym udział - mówi w rozmowie z Interią Marek Jakubiak, komentując odwołane spotkanie opozycji ws. TK. - Niestety tego rodzaju kroki odbiją się na pozycji politycznej Prawa i Sprawiedliwości - dodaje z kolei Robert Grabiec z PO.

- Mamy to już powyżej dziurek w nosie. Sejm to poważna instytucja, rząd to poważna instytucja, Polska to poważne państwo, nie można tego tak traktować - dodał poseł Kukiz’15.

Jakubiak przypomniał także, że umowa z Unią jest bardzo restrykcyjna dla Polski, trzeba to poważnie traktować.  - Jak kredyt - dodał polityk. 

Głos w sprawie odwołanego wczoraj spotkania zabrał także Jan Grabiec z Platformy Obywatelskiej. Przyznał, że rozmowy organizowane przez opozycję zostały odwołane między innymi z powodu decyzji Komisji Europejskiej, która na poniedziałek wyznaczyła termin polskiemu rządowi na to, aby uporał się kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego. 

- Niestety tego rodzaju kroki odbiją się na pozycji politycznej Prawa i Sprawiedliwości. Mogą niestety mieć wpływ na funkcjonowanie polskiej gospodarki, na obieg funduszy europejskich - dodał. - Trzeba to wszystko wziąć pod uwagę - dodał poseł. 

- Niezależnie od tego, co zrobimy tutaj w Polsce, co powiemy tutaj w Polsce, opinia międzynarodowa będzie jednoznaczna - dodał Grabiec.

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy