Reklama

Reklama

TASS: Aleksander Kwaśniewski zostanie wicepremierem Ukrainy?

Jak informuje rosyjska agencja prasowa TASS na Ukrainie pojawiają się doniesienia o tym, jakoby Aleksander Kwaśniewski miał zostać wicepremierem Ukrainy ds. integracji europejskiej.

O sprawie miał mówić m.in. Arsenij Jaceniuk, który zaznaczył, że wicepremierem powinien zostać "jeden z europejskich liderów". - Jeden z tych przywódców, którzy wprowadzili swój kraj do Europy -powiedział premier Ukrainy, dodając, że trwają już negocjacje z kandydatem.

Reklama

Według informacji TASS, tym kandydatem ma być właśnie Kwaśniewski. Informacja ta miała wyjść od kilku deputowanych Rady Najwyższej Ukrainy.

Sam Kwaśniewski zdążył już skomentować te doniesienia. W rozmowie z TASS powiedział, że nie wie nic o takich planach i uznaje to za "urodzinowy żart". Były prezydent Polski obchodzi bowiem jutro swoje 60. urodziny.

Na taką możliwość nie zezwala także prawo. Zgodnie z nim członkiem rządu może być tylko obywatel Ukrainy. Osoba taka musi być także uprawniona między innymi do głosowania na terenie kraju i znać język państwowy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje