Reklama

Reklama

Szkoła dżihadystów im. Osamy bin Ladena

Działająca w syryjskim mieście Aleppo szkoła im. Osamy bin Ladena to jedno z licznych miejsc, w którym dżihadyści szkolą dzieci do walki na froncie.

"Szkoła" to oczywiście eufemizm, bo z normalną edukacją instytucja prowadzoną przez islamistów nie ma nic wspólnego. Jak podaje "International Business Times" młodzi Syryjczycy uczą się w niej restrykcyjnych praw islamu, a także obsługi broni i ścinania niewiernych.

Reklama

Do tego celu służą blondwłose lalki. Mali bojownicy dostają od swoich instruktorów noże i uczą się postępowania z ofiarą. Żeby nabrać odporności na przyszłość, obserwują jak starsi dżihadyści dokonują egzekucji i torturują więźniów.

Dzieciaki są także przygotowywane do przeprowadzenia samobójczych zamachów bombowych.

Raporty organizacji zajmujących się ochroną praw człowieka alarmują, że Państwo Islamskie wysyła do swoich obozów, rozmieszczonych w Syrii i Iraku, setki chłopców poniżej szesnastego roku życia. Zdarzają się również o połowę młodsi.

Często dzieci zabierane są siłą swoim rodzicom, sporo z nich to także sieroty wojenne. Najstarsi, nastoletni, po przejściu szybkiego szkolenia, trafiają na front, np. do miasta Kobane.

Zajmują się też patrolowaniem ulic, pilnowaniem więźniów i stref granicznych. Niekiedy służą za żywe tarcze dla starszych bojowników.

Czytaj także:

Kto stoi za powstaniem Państwa Islamskiego?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy