Reklama

Reklama

Szeremietiew: Rosja musi zaatakować Polskę

- Rosja musi zaatakować Polskę, jeśli chce odbudować imperium, a mówi wyraźnie, że chce - powiedział we "Wstajesz i wiesz" na antenie TVN24 Romuald Szeremietiew. Były szef MON uważa, że porozumienia pokojowe z Mińska to hipokryzja.

Szeremietiew zaznaczył, że to, iż separatyści nie uszanują porozumienia z Mińska było do przewidzenia, a wszystkie ustalenia, jakie padły w stolicy Białorusi można nazwać "posunięciem hipokryzyjnym".

- Nie wiem czy Putin oszukał Merkel. Ona doskonale wie, kim jest Putin i co robi na Ukrainie - mówił b. szef MON. - Udajemy, że pomagamy Ukrainie, że można porozumieć się z Putinem, aby zapanował pokój na Ukrainie, Ukraina udaje, że nie prowadzi wojny z Rosją, Rosja udaje, że nie prowadzi wojny z Ukrainą - kontynuował. - A zapomina się rzecz podstawą i prostą - że rebelianci już wcześniej zajęli spory kawał Ukrainy i nie budzi to wątpliwości. To chora sytuacja - podsumował Szeremietiew.

Reklama

Były szef MON przypomniał także, że Zachód polityką ustępstw, którą prowadził na początku XX wieku, doprowadził do wybuchu II wojny światowej.

Rosja musi zaatakować Polskę? Dyskutuj!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama