Reklama

Reklama

Sudańscy rebelianci uprowadzili 6 Bułgarów

6 Bułgarów pracujących na rzecz Światowego Programu Żywnościowego zostało uprowadzonych przez sudańskich rebeliantów. O sprawie informuje AFP.

Bułgarzy, pracujący dla organizacji humanitarnej zajmującej się zwalczaniem globalnego głodu, lecieli dziś helikopterem z południowego Sudanu do stolicy tego państwa, Khartoum. Z nieznanych dotąd przyczyn musieli lądować awaryjnie w południowej części Sudanu w regionie Kordofan - informują przedstawiciele Światowego Programu Żywnościowego.

Reklama

Jak podaje AFP, po wylądowaniu sześciu Bułgarów zostało pojmanych przez Sudański Ruch Wolnościowy (SLPM) walczący z rządem w Khartoum, od czasu podziału kraju na Sudan i Sudan Południowy w 2011 roku - poinformowało bułgarskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

- Pracujemy nad tym, by doszło do uwolnienia pojmanych Bułgarów, tak szybko, jak to tylko możliwe. Mamy na dzieję, że nastąpi to niebawem - poinformowała rzeczniczka Światowego Programu Żywnościowego. Dodała również, że nie było najmniejszego powodu, by sądzić, że Bułgarzy pracujący dla międzynarodowej organizacji mogą zostać uprowadzeni.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje