Reklama

Reklama

Suazi: W wypadku zginęło 65 dziewcząt. Król nie odwołał kontrowersyjnego festiwalu

W południowoafrykańskim Suazi doszło do tragicznego wypadku. W drodze na Festiwal Trzcin zginęło 65 nastoletnich dziewcząt - dziewic, które miały tańczyć dla króla - informuje The Telegraph. Mswati III nie odwołał obchodów kontrowersyjnego święta.

Do wypadku doszło na drodze Manzini-Mbabane. Otwarta ciężarówka, którą przewożono kilkadziesiąt dziewcząt na Festiwal Trzcin, zderzyła się z innym pojazdem.

Jak donosi "Telegraph", podróżujące ciężarówką kobiety i dzieci wypadły z samochodu na ruchliwą autostradę.

Władze Suazi informowały o 13 ofiarach śmiertelnych. Jednak obecny w miejscu zdarzenia dziennikarz Bheki Gama podkreśla, że ofiar było więcej.

Przedstawiciele służb medycznych, którzy przewozili ofiary, zaznaczają, że "kilkadziesiąt dziewcząt zmarło na miejscu lub w drodze do szpitala".

"To było coś potwornego. Ciała były wszędzie" - mówi Gama.

Reklama

Nastoletnie dziewice miały tańczyć dla króla Mswatiego III podczas Umhlangi - Festiwalu Trzcin.

Król Mswati III nie zgodził się na odwołanie festiwalu po tragicznym wypadku.

Festiwal Trzcin - rozrywka w biednym afrykańskim kraju

To obchodzone w sierpniu lub wrześniu święto jest uznawane przede wszystkim za rozrywkę władz. Półnagie dziewczęta z całego kraju składają świeżo ściętą trzcinę w hołdzie Królowej Matce.

Następnie odbywa się taniec przed Pałacem Królewskim w Lobamba, który służy zaprezentowaniu wdzięków władcy Suazi.

Mswati III ma już 14 żon - większość z nich wybrał podczas kolejnych edycji Festiwalu Trzcin. Jest znany z rozrzutnego i rozwiązłego stylu życia, podczas gdy państwo, którym rządzi od 1986 roku, jest jednym z najbiedniejszych na świecie.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy