Reklama

Reklama

Strzelali do niewinnych ludzi. 80 ofiar Boko Haram

Bojownicy z Boko Haram zamordowali z zimną krwią prawie 80 osób w trzech oddzielnych atakach, do których doszło w kilku wioskach na niespokojnym północnym wschodzie Nigerii. O sprawie poinformowało AFP.

68 osób zginęło w ataku na wieś Baanu w stanie Borno w ubiegły piątek. Kolejne 11 osób zostało zastrzelonych w dwóch innych wioskach w sobotę i niedzielę. Bojownicy z Boko Haram podróżując na koniach, strzelali do niewinnych ludzi. 

Reklama

Członek straży obywatelskiej Babakura Kolo poinformował, że pierwsze doniesienia o atakach dotarły do władz w piątek około 20:30. - Napastnicy przyjechali na koniach i zaczęli strzelać. Cała wieś pogrążyła się chaosie, ludzie zaczęli uciekać- powiedział Kolo.

W miejscowości Karnuwa bojownicy zamordowali cztery osoby, w tym głównego imama wsi, jego syna i dwóch sąsiadów. Do ataku doszło w sobotę. Trzeci atak przeprowadzono w niedzielę i w jego wyniku zginęło kolejne siedem osób. 

W wyniku ataków Boko Haram, które dąży do narzucenia ścisłego systemu islamskiego w północnej Nigerii, zginęło już co najmniej 15 tysięcy osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje