Reklama

Reklama

Sprawa Asi Bibi: Rozprawę wyznaczono na 22 lipca

"Dziś przed południem odebrałam maila od bliskich Asi Bibi, którzy poinformowali, że termin rozprawy w Sądzie Najwyższym w Pakistanie w związku ze skazaniem Asi został wyznaczony na 22 lipca br." - informuje Magdalena Korzekwa z organizacji CitizenGo. W 2010 roku Pakistanka została skazana na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciw Mahometowi. Od tego czasu przebywa w celi śmierci.

"Nie mam wątpliwości co do tego, że Asia Bibi żyje, bo świat się nią interesuje. Bliscy Asi Bibi, podając datę rozprawy, napisali: 'Prosimy Was całym sercem o Waszą modlitwę! Prosimy całą społeczność Europy o modlitwę i wsparcie, aby Sąd Najwyższy natychmiast uwolnił Asię Bibi'" - przekazuje Korzekwa.

Asia Bibi, matka pięciorga dzieci, chrześcijanka żyjąca w prowincji Pendżab w Pakistanie, została skazana na śmierć po tym, jak pracujące z nią w polu muzułmanki oskarżyły ją o bluźnierstwo. Podczas przerwy w pracy, kobieta zaczerpnęła z tego samego naczynia, z którego piły jej muzułmańskie koleżanki. Wówczas jedna z kobiet stwierdziła, że po tym woda jest nieczysta. Ta absurdalna sytuacja przerodziła się w kłótnię.

Reklama

Podczas awantury jedna z Pakistanek powiedziała Asi, żeby ta przeszła na islam. Asia miała odpowiedzieć: "Ty urodziłaś się w muzułmańskiej rodzinie, a ja w chrześcijańskiej. Nie ma potrzeby, żebym przechodziła na islam". I jeszcze, że Jezus, w którego ona wierzy, umarł za ludzi na krzyżu - zrobił coś wielkiego dla ludzkości, bo poświęcił się za jej grzechy. "Co zrobił dla ludzi Mahomet?" - zapytała.

Asia Bibi została oskarżona o bluźnierstwo. Zgodnie z Kodeksem Karnym Pakistanu: "Ktokolwiek słowem, ustnie lub pisemnie, bądź przez działanie lub jakiekolwiek aluzje czy insynuacje, bezpośrednio bądź nie, sprofanuje święte imię Proroka Mahometa, będzie skazany na karę śmierci lub dożywotnie więzienie".

Asi nigdy nie udowodniono winy, a akt oskarżenia oparto na relacjach osób, które nie były świadkami zdarzenia.

Jak podaje Korzekwa, nacisk muzułmańskich fanatyków na to, żeby Asia Bibi została zamordowana jest ogromny. Niedawno Ashiq Masih, mąż skazanej na śmierć, poinformował o tym, że wyznaczono nawet nagrodę w wysokości do $4,915 za zabicie kobiety.

W sprawie Asi Bibi petycje do pakistańskiego Sądu Najwyższego kierują różne międzynarodowe społeczności. Podpisy pod jedna z nich zbiera CitizenGo. Zobacz TUTAJ.

O dramacie Asi i jej rodziny, problemie nadużywania prawa o bluźnierstwie w Pakistanie pisaliśmy TUTAJ.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy