Reklama

Reklama

Sensacja w Wałbrzychu. Znaleźli tajemniczy pociąg ze złotem

Jak donosi Radio Wrocław, dwóch mężczyzn z Wałbrzycha twierdzi, że odnalazło zaginiony pociąg pancerny z czasów drugiej wojny światowej. Mężczyźni chcą teraz... 10 procent znaleźnego. Napisali już w tej sprawie do Starostwa Powiatowego.

Pociąg, który rzekomo odnaleźli mężczyźni był wypełniony wartościowymi przedmiotami, m.in. złotem. Wiele wskazuje na to, że może to być skład, który w maju 1945 roku wyjechał z Wrocławia i zniknął po nim ślad. 

Andrzej Gaik, przewodnik z zamku Książ mówi w rozmowie z radiem, że od lat pojawiają się informacje na temat tego, że skład stoi w zamaskowanym tunelu na linii kolejowej Wrocław - Wałbrzych. Sam pociąg ma mierzyć 150 metrów długości.

Mężczyźni, którzy zwrócili się z wnioskiem o wypłacenie im znaleźnego, twierdzą, że pociąg pochodzi z czasów drugiej wojny światowej. Ma zawierać także przedmioty wartościowe, takie jak materiały przemysłowe i kruszce szlachetne. Pismo z takim właśnie opisem za pośrednictwem kancelarii prawnej, skierowali do lokalnego samorządu.

Reklama

Jak zaznacza Radio Wrocław, o rzekomym odkryciu skarbu na razie nic nie wie Wojewódzki Konserwator Zabytków. - Uzyskanie 10 proc. znaleźnego od hipotetycznego skarbu może być jednak problemem - mówi portalowi prw.pl zastępca dolnośląskiego konserwatora, Ewa Kica. Jeśli znalezisko stanowi dobro kultury narodowej, to znalazca może wystąpić jedynie o nagrodę. Może ją stanowić np. dyplom. 

Eksperci jednego są pewni: Jeśli rewelacja ta się potwierdzi, to będzie to sensacja.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy