Reklama

"Rz": Dotychczasowy prowadzący śledztwo smoleńskie trafił do nowej specgrupy ds. katastrofy

W specjalnej grupie prokuratorów, powołanych przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę do przeprowadzenia od nowa śledztwa smoleńskiego znalazł się ppłk Karol Kopczyk, który do tej pory był głównym prowadzącym śledztwo - czytamy w "Rzeczpospolitej".

"Zadziwiające (...). Do owej specgrupy, która ma piętnować nieprawidłowości dotychczasowego dochodzenia, wejdzie ppłk Karol Kopczyk, który był dotąd głównym prowadzącym śledztwo smoleńskie" - pisze w "RZ" Andrzej Stankiewicz. 

Z informacji, do których dotarła "RZ" wynika, że ppłk Kopczyk to "dobry znajomy" prokuratora Marka Pasionka, który będzie nadzorował śledztwo. Według informatorów gazety, Kopczyk "ma taką wiedzę o Smoleńsku, której nie ma żaden prokurator związany z obecną władzą". 

Ppłk Karol Kopczyk jako jedyny z grupy prokuratorów zajmujących się do tej pory śledztwem smoleńskim "dostał angaż od nowej władzy", i został zatrudniony w nowo powstałej Prokuraturze Krajowej - czytamy w "Rz". Inni śledczy zostali oddelegowali do pracy na prowincji. 

Co ciekawe, do tej pory bardzo krytycznie pracę Kopczyka oceniał Antoni Macierewicz. Zarzucał mu m.in. odpowiedzialność za nieprzeprowadzenie sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej zaraz po przetransportowaniu ciał do Polski oraz nieuczestniczenie w sekcji zwłok w Rosji. 

Więcej w "Rzeczpospolitej"

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: katastrofa w Smoleńsku | Marek Pasionek

Reklama

Reklama

Reklama