Reklama

Reklama

Ryszard Petru: Wszystko wskazuje na to, że PO nie wygra tych wyborów

- Karty zostały rozdane, ale kluczową kwestią jest dostęp do możliwości debaty i dyskusji. Wtedy będziemy mogli porównać programy gospodarcze poszczególnych partii. Potem wszystko zależy od sytuacji w parlamencie. Jesteśmy skłonni pójść na kompromis, ale mamy trzy zasadnicze kwestie, na których nam zależy: niskie i proste podatki, przedsiębiorczość na zasadzie „co nie jest zabronione to jest dozwolone” i system emerytalny bez przywilejów – powiedział Ryszard Petru dla Interii.

- Nie wiem z kim można zawrzeć koalicję, żeby część tych postulatów zrealizować. Dla mnie kluczową kwestią jest wolność gospodarcza. To nie jest problem polityczny, ale biurokratyczny (...). Ja będę chciał rozmawiać ze wszystkimi. Prawdopodobieństwo koalicji z PiS-em jest bardzo małe, patrząc na to, co robią w gospodarce, gdzie panuje totalne rozdawnictwo i chęć zemsty prezesa Kaczyńskiego - powiedział Petru. 

- Prezes Kaczyński, który mówi: "zemsta nie jest moim celem" tak naprawdę puszcza do nas oko, bo wiemy, że zemsta jest jego celem. Być może to będzie tak, jak na westernach, że jak się zemści, to abdykuje. I może będzie już zupełnie inny PiS. Mówię to trochę prześmiewczo, ale coś w tym jest.

Reklama

- Wszystko wskazuje na to, że  PO nie wygra tych wyborów. W związku z tym zakładałbym zmianę przywództwa i nie wiem, jaka Platforma wyłoni się po wyborach - dodał. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy