Reklama

Reakcje po wystąpieniu Szydło w PE. "Gomułka byłby dumny!"

W Parlamencie Europejskim odbywa się debata na temat praworządności w Polsce. W trakcie przemówienia Beaty Szydło na sali plenarnej w mediach społecznościowych zawrzało. Wybraliśmy najlepsze komentarze.

Jeszcze przed jej rozpoczęciem europoseł Janusz Lewandowski ocenił, że "dzisiaj cała Polska odsiaduje w europarlamencie wyrok zbiorowy za nocną zmianę PiS. Wystarczyły dwa miesiące, by zgotować nam ten los".

Rumuński eurodeputowany Siegfried Muresan zauważył z kolei, że podczas debaty obecnych jest więcej europosłów, niż w trakcie innych debat. 

Choć, jak dodał, samą debatą zainteresowanych jest mniej krajów członkowskich niż to było np. w trakcie debaty na temat Grecji, na której obecny był jej premier Aleksis Cipras.   

Reklama

Nieco inaczej sprawę przedstawiała Róża Thun, w sieci zamieściła zdjęcie pustych miejsc:

Premier Beata Szydło podczas swojego wystąpienia mówiła m.in. o tym, że jej partia realizuje obietnice, jakie padły podczas kampanii wyborczej:

Michał Olech z serwisu 300polityka tak odniósł się do słów Beaty Szydło:

Podczas mowy Beaty Szydło w sieci pojawiały się zarówno krytyczne, jak i przychylne komentarze. Głos zabrała m.in. Hanna Lis:

Polityk PO, Jan Grabiec uważa, że gdyby PiS poinformował swoich wyborców o planach dot. Trybunału Konstytucyjnego, partia Kaczyńskiego nie wygrałaby wyborów.

Głos zabrał także Ryszard Petru, zrobił to w nieco ironiczny sposób:

Na Twitterze pojawiły się także pochwały:

Michał Boni chwalił z kolei po angielsku. Uznał, że przemowa była bardzo dobra, choć dodał jednocześnie, że w jego opinii - nieco nie na temat.

Emocje wzbudziło również wystąpienie Guya Verhofstadt'a. Polityk ten słynie już z tego, że ostro krytykuje działania Polski na arenie międzynarodowej.

Z kolei Łukasz Warzecha podszedł do sprawy nieco ironicznie...

KK

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy