Reklama

Reklama

Putin: Turcja nie przeprosiła za zestrzelenie rosyjskiego samolotu

Jak donoszą rosyjskie źródła, w czwartek podczas ceremonii na Kremlu, prezydent Władimir Putin określił czego wymaga od Turcji w związku z zestrzeleniem Su-24. O sprawie pisze agencja Interfax.

- Turcja nie przeprosiła i nie zaproponowała zadośćuczynienia za zestrzelenie rosyjskiego samolotu - bombowca Su-24 - powiedział Putin. 

"Do tej pory nie usłyszeliśmy ani przeprosin od wojskowych bądź politycznych liderów Turcji, ani propozycji zadośćuczynienia strat i poniesionych szkód, ani obietnicy, że winni zbrodni zostaną ukarani" - powiedział, jak donosi agencja Interfaks, w czwartek Putin na uroczystości na Kremlu.

 - To, co stało się dwa dni temu nad Syrią, przeczy logice i międzynarodowemu prawu. Samolot został zestrzelony na terenie Syrii - podkreślił prezydent Rosji. Zdaniem Putina tureckie władze świadomie prowadzą do pogorszenia stosunków z Rosją. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama