Reklama

Reklama

Putin obiecał premierowi Indii, że nauczy się jogi

​Premier Indii Narendra Modi spotkał się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Ufie, gdzie trwa się dwudniowy szczyt BRICS, czyli spotkania przywódców Brazylii, Rosji, Indii, Chin i RPA.

Jak donosi agencja AFP, podczas spotkania Władimir Putin, który posiada czarny pas w judo, obiecał szefowi indyjskiego rządu, który z kolei jest miłośnikiem jogi, że nauczy się kilku pozycji gimnastycznych, choć - jak zastrzegł - "nie czuje się w tym mocny".

"Lubię sport, próbowałem swoich sił w wielu dyscyplinach, ale nigdy nie ćwiczyłem jogi, choć z pewnością jest ona atrakcyjna. Wydaje mi się, że nie mam do tego predyspozycji, ale sprawdzę na co mnie stać" - mówił premier Rosji. I dodawał: "Kiedy obserwuje się prawdziwego jogina, widać, że osiągnął on perfekcję. Ciężko mu dorównać i to mnie zniechęca".

Reklama

Premier Indii, który niedawno prowadził zajęcia jogi dla 35 tys. osób, przekonywał, że gimnastyka poprawia samopoczucie i daje mu sił do pracy. Narendra Modi dziękował także Putinowi, że przekazuje pieniądze na organizowanie w Rosji Międzynarodowego Dnia Jogi.Reklama

Reklama

Reklama