Reklama

Reklama

Protesty w Warszawie. "Dzisiaj imigranci, jutro terroryści"

Dzisiaj w Warszawie odbyły się dwie demonstracje związane z przybyciem do Polski imigrantów. Podczas, gdy jedna grupa witała pod Pałacem Kultury przybyłych do naszego kraju imigrantów, druga skandowała "dzisiaj imigranci, jutro terroryści". O wydarzeniach w stolicy pisze agencja AFP.

Około 300 osób o skrajnie prawicowych poglądach wymachiwało transparentami z napisem "Polska nie ma środków na przyjęcie imigrantów". W ten sposób uczestnicy wydarzenia zorganizowanego przez Młodzież Wszechpolską demonstrowali swój sprzeciw wobec decyzji przyjęcia 2 tysięcy uchodźców. 

Tymczasem około 100 osób powitało uchodźców chlebem i solą - zgodnie z tradycyjną polską gościnnością. Jak wcześniej informowała IAR Pod Pałacem Kultury i Nauki wspólnie wystawili spektakl obrazujący dramatyczną drogę uchodźców ku bezpieczeństwu i wolności. W happeningu wykorzystali drabiny i rowery z wielkimi białymi żaglami. 

Reklama

Polska zadeklarowała już wcześniej, że jest gotowa na przyjęcie 2000 imigrantów.  Plany rozsyłania uchodźców po krajach UE to część nowej strategii polityki imigracyjnej, będącej odpowiedzią na rosnącą falę imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki oraz częste katastrofy statków szmuglujących imigrantów przez Morze Śródziemne.

Według najnowszych szacunków Organizacji Narodów Zjednoczonych w tym roku około 60 milionów ludzi przymusowo opuściło swoje domy. Każdego dnia przybywa 62 tysiące uchodźców. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy