Reklama

Reklama

Palikot: Jan Bury ukradł całe województwo

​- Sprawa Jana Burego staje się takim testem na to, czy politycy są świętymi krowami czy nie - powiedział Janusz Palikot na zwołanej przez siebie konferencji prasowej, komentując aferę, jaka wybuchła wokół polityka PSL Jana Burego.

- Nie istnieje coś takiego jak województwo podkarpackie, istnieje województwo, które można krótko nazwać Bury Sp. z. o.o. Jan Bury ukradł województwo, zawłaszczył, zoligarchizował wszystkie instytucje. Taki jest jego sens. Tam po prostu jest jeden człowiek, od którego zależne są wszystkie decyzje - mówił Palikot.

- Nie może być tak, że przez tyle lat wszyscy są przekonani, że coś jest na rzeczy, a w tej sprawie nic się przez te wszystkie lata nie dzieje - dodał polityk. 

Tymczasem w Sejmie są już wnioski o uchylenie immunitetów Janowi Buremu, a także szefowi NIK Krzysztofowi Kwiatkowskiemu.

Reklama

Prokuratura chce przedstawić im zarzuty dotyczące m.in. wpływania na konkursy na stanowiska w delegaturach NIK.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy