Reklama

Reklama

Ostre słowa senatora USA. Wzywa do bojkotu igrzysk

Senator USA Lindsey Graham powiedział w rozmowie z NBC News, że USA powinno zbojkotować igrzyska w Soczi, jeśli Rosja udzieli azylu autorowi przecieku z Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Edwardowi Snowdenowi.

Graham powiedział, że igrzyska będą tubą propagandową dla kraju, który jest odpowiedzialny za umożliwienie Iranowi rozwoju programu nuklearnego, groźby pod adresem Izraela i wspieranie syryjskiego reżimu.

Reklama

"Jeśli cofnęlibyśmy się w czasie, to czy zezwolilibyście Adolfowi Hitlerowi na organizację igrzysk?" - zapytał Graham w rozmowie z NBC, dodając, że nie ma na celu przyrównania obecnej Rosji do nazistowskich Niemiec, ale wskazanie na to, że rząd tego kraju wspiera "najbardziej złych, nienawistnych ludzi na świecie".

Członkowie Komitetu Organizacyjnego Igrzysk i rosyjscy politycy od razu lawinowo wyrazili swoje oburzenie wypowiedzią Grahama.

Szef Komisji Ds. Zagranicznych Dumy Aleksiej Puszkow wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że wypowiedź Grahama cofa świat do czasów Zimnej Wojny.

ML

Dowiedz się więcej na temat: Lindsey Graham

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy