Reklama

Reklama

Nowy trop ws. zaginięcia Madeleine McCann

​Scotland Yard twierdzi, że mała Madeleine została uprowadzona przez gang włamywaczy. Jak wynika z najnowszych doniesień, do apartamentu państwa McCann, w którym spały ich dzieci, weszło trzech mężczyzn. Spanikowali, gdy w trakcie przeszukiwania pokoju obudziła się Madeleine. O nowym tropie ws. zaginięcia dziewczynki czytamy na stronie Mirror.co.uk.

Włamywacze zostali uznani za głównych podejrzanych w tej sprawie po tym, jak detektywi przesłuchali tysiące zarejestrowanych rozmów telefonicznych.

Przełom w śledztwie?

Reklama

Z analizy telefonów komórkowych wynika, że mężczyźni wykonali bardzo dużo połączeń między sobą kilka godzin po zniknięciu z hotelu w Praia da Luz 3-letniej dziewczynki.

Brytyjscy funkcjonariusze chcą aresztować mężczyzn, ale potrzebują zgody Portugalii, ponieważ nie mogą podejmować żadnych działań w sprawie podejrzanych spoza Wielkiej Brytanii.

Źródło, które ma bliski kontakt z rodzicami Madeleine, uważa, że "to może być ogromny przełom w śledztwie".

"Najnowsze wiadomości podbudowały rodziców Maddie, ale nie chcą robić sobie przedwcześnie nadziei. Oni od początku czuli, że pojawienie się nowego tropu w tej sprawie to tylko kwestia czasu" - dodaje rozmówca Mirror.co.uk.

Z informacji śledczych wynika, że włamywacze działali na terenie kurortu jeszcze przed zniknięciem Madeleine. Podczas jednego z włamań również mieli obudzić śpiące dziecko, ale rodzice, którzy usłyszeli krzyki, przybiegli do pokoju i spłoszyli mężczyzn.

Zniknięcie Madeleine McCann

Madeleine McCann zniknęła ze swojego łóżka w pokoju hotelowym 7 maja 2007 roku, gdy rodzice jedli kolację w pobliskiej restauracji.

Dzieci zostały same w hotelu o godz. 20:30. 40 minut później w pokoju pojawił się ojciec, który sprawdzał, czy wszystko jest w porządku.

O godz. 22 w pokoju pojawiła się matka, która zauważyła zniknięcie Madeleine.

Sprawą zajmowała się początkowo portugalska policja, która po roku uznała, że zagadki nie da się rozstrzygnąć.

Dwa lata temu Scotland Yard zaczął analizować wszystkie zebrane dowody.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Komisarz: Ojciec Maddie McCann był wśród podejrzanych

Wielki odzew po programie w TV o zaginięciu Madeleine McCann


Dowiedz się więcej na temat: madeleine mccann

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy