Reklama

Reklama

"Najgorszy sort Polaków". Kaczyński wywołał gigantyczne oburzenie

- ​To jest też ten nawyk donoszenia na Polskę zagranicą. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. Ten najgorszy sort Polaków jest niesłychanie aktywny, bo czuje się zagrożony. Wojna, komunizm, transformacja temu typowi ludzi dawała szanse - mówił wczoraj na antenie TV Republika prezes PiS Jarosław Kaczyński. Te słowa wywołały wśród internautów ogromne oburzenie.

Szef PiS pytany o to, wypowiedział te słowa we wczorajszej rozmowie. Kaczyński był pytany m.in. o próbę przeprowadzenia na forum Parlamentu Europejskiego debaty o aktualnej sytuacji w Polsce. - Chciałbym powiedzieć, że moje DNA polega m.in. na tym, że mój wuj Jan Kołakowski walczył pod Monte Cassino. Nie wiem, czy to jest dobre, czy pan Jarosław akceptuje tego typu pochodzenie i przeszłość? - pytał już dzisiaj na antenie TVN 24 Krzysztof Mieszkowski, poseł Nowoczesnej. 

Swojemu oburzeniu wyraz dali także internauci. W sieci natychmiast pojawił się hasztag, za pomocą którego ludzie komentują słowa Kaczyńskiego. Oto niektóre z wpisów, jakie pojawiły się na Twitterze.

Reklama


Hasztag wykorzystywany był intensywnie zwłaszcza dzisiaj w trakcie demonstracji Komitetu Obrony Demonstracji:


Posłuchaj całej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego:


KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje