Reklama

Reklama

Nagranie z egzekucji 21 Koptów. Egipt ogłasza tydzień żałoby

Kościół koptyjski potwierdził śmierć 21 chrześcijan. Wideo z egzekucji zamieścili na Twitterze przedstawiciele Państwa Islamskiego. Egipt ogłosił w związku z tym tydzień żałoby - informuje dziennik "Al Ahram".

21 Koptów zostało porwanych na przełomie grudnia i stycznia w libijskim mieście Syrta. W niedzielę IS opublikowało nagranie pokazujące brutalną egzekucję uprowadzonych chrześcijan. W niedzielę wieczorem śmierć porwanych potwierdził egipski Kościół koptyjski.

Reklama

W Egipcie ogłoszono w związku z tymi wydarzeniami tygodniową żałobę, a prezydent Abd al-Fattah as-Sisi zaapelował o to, by nie wyjeżdżać do Libii - informuje Al Arabiya.

Islamiści zapowiadają "podbój Rzymu"

Na nagraniu można usłyszeć wypowiadane w języku angielskim groźby: "krzyżowcy, możecie jedynie pomarzyć o bezpieczeństwie" oraz zapowiedź "podboju Rzymu".

Wideo zostało udostępnione przez IS na Facebooku i Twitterze. Do egzekucji doszło prawdopodobnie na plaży w Trypolisie - informuje "Al Ahram".

Egipska Rada Obrony Narodowej zwołała w tej sprawie pilne posiedzenie.

Wiadomość do Narodu Krzyża

Na pięciominutowym nagraniu przygotowanym przez związane z IS Alhayat Media Center widać grupę zamaskowanych, ubranych na czarno mężczyzn, którzy prowadzą grupę skrępowanych Koptów w pomarańczowych kombinezonach. Film jest stylizowany na produkcje Hollywood - podkreśla egipski dziennik.

W ostatnim ujęciu filmu zatytułowanego "Wiadomość do Narodu Krzyża podpisana krwią" widać morze pełne krwi.

Na Twitterze pojawiają się apele o to, by nie rozpowszechniać nagrania z egzekucji:


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne