Reklama

Reklama

Na kogo zagłosują Polacy? Najnowsze opinie

10 maja 2015 roku Polacy staną przed trudnym wyborem. Kim będzie nowy prezydent? Już dziś pojawia się wiele spekulacji i domysłów, a kandydatów przybywa...

Użytkownicy Interii - jak wynika z opinii zamieszczanych w komentarzach i na Forum - najczęściej deklarują, że zagłosują na Andrzeja Dudę. Argumenty wymieniane przez uczestników dyskusji to ciekawy program wyborczy i zdolność do poprawienia sytuacji w kraju.

Jak napisał jeden z użytkowników Forum:

"Mój, jak i mojej rodziny głos oddamy na jedynego człowieka, który może dać gwarancję, że Polska odzyska narodową świadomość i wreszcie, choć może nie od razu, ale z czasem Polacy nie będą zmuszani do emigracji. A winni rozpadu kraju i upadku gospodarki poniosą karę w zakładach karnych z dożywotnimi wyrokami wydanymi przez sprawiedliwe sądy. Tym człowiekiem, bardzo w to wierzę, będzie Andrzej Duda".

Reklama

Pozytywnymi opiniami uczestników Forum cieszy się także obecny prezydent, Bronisław Komorowski. Wśród największych zalet tej kandydatury, użytkownicy wymieniają stabilne i spokojne rządy.

Użytkownik Bajdek tak uzasadnia oddanie swojego głosu na Bronisława Komorowskiego:

"[...] nie chcę awantur ani przepychanek. Prezydent to jedynie stanowisko reprezentacyjne, bez realnej władzy ani możliwości wpływania na kierunek polityki wewnętrznej i zewnętrznej".

Wśród kandydatów do fotela prezydenta wyróżniają się także Magdalena Ogórek i Janusz Korwin-Mikke.

"Swój głos oddam na Magdalenę Ogórek. Uczciwa, młoda, inteligentna babka. Stawiajmy na młodych. Mam 60 lat i wiem z własnego doświadczenia, że stare pierniki nic nie zmienią, tylko myślą o swoich stołkach" - pisze Gość.

Z kolei wyborca Korwin-Mikkego tak uzasadnia swoją decyzję:

"Szykuje się kolejny koszmar dla młodych ludzi, bo teraźniejsze pokolenie jest o kant rozbić. Ja głosuję na Korwina, polityk głoszący liberalne poglądy gospodarcze. To jest ważne, a nie pseudo bełkot i śmiechu warta propagandowa polityka PiS-u".

"Nie zagłosuję na..."

Użytkownicy bywają jednak sceptyczni odnośnie do kandydatur i często uzasadniają nie swój wybór o przyznaniu głosu kandydatowi, a jego brak.

Gość napisał: "Zastanówcie się ludziska - Duda to jest marionetką Kaczyńskiego. Trzeba zagłosować na Komorowskiego - bo gdy wejdzie nowy rząd, znowu nie zakończy rozpoczętych programów a będzie się starał wcielić w życie swoje. Chociaż,  jak słyszę to tylko naszym kosztem, kosztem podatników, bo kto niby zapłaci za wyższe renty czy emerytury, za czyje pieniądze będą ratować szpitale, itp.-Z NASZYCH KIESZENI!!!!!!!!!!!!!! To że ktoś ma fajny program wyborczy nie oznacza, że da się go wprowadzić w naszym cudownym kraju!!!! JESLI CO 4 LATA BĘDZIE WYBIERANY INNY RZĄD TO NIKT NIGDY W TYM KRAJU NICZEGO NIE DOPROWADZI DO KONCA. MYŚLCIE LUDZIE, MYŚLCIE....."

Opinię marionetki otrzymała również Magdalena Ogórek, o której użytkownik Zbychu76  napisał, że jest tylko marionetką SLD, która nawet nie może swobodnie udzielać się w mediach.

"Każdy wybór jest zły"

Z kolei od innego uczestnika dyskusji dowiemy się, że z pewnością nie zagłosuję na obecnego prezydenta, ponieważ jak twierdzi:  ten człowiek,  jedyne co zrobił w czasie swojej prezydentury to zgolił wąsy.

Na głosy użytkowników Forum mogą jeszcze liczyć Janusz Palikot, Paweł Kukiz, czy Anna Grodzka,  jednak wśród komentarzy dominuje przekonanie, że pomimo wielu kandydatów, nie ma na kogo zagłosować.

Tak na ten temat pisze Gość:

Nie pójdę do wyborów bo... każdy wybór jest zły, w Polsce coraz gorzej i nie wierzę,  że prezydent coś może zdziałać, to funkcja reprezentacyjna a rząd rządzi, jak chce... nie widzę sensu. Jak moje ostatnie dziecko (3) wyjedzie z kraju to i ja sprzedam dom, mieszkanie, działki i za to urządzę się blisko dzieci, no bo co tu mam robić. Dwoje starszych urządziło się i żyją dostatnio w obcym kraju, a u nas [...] rozrośnięta biurokracja, problem z opieką medyczną, gdzie się nie obrócić wszędzie kłody, załatwia się po znajomościach lub przekupstwie, no i mają rację, można żyć inaczej, zwłaszcza jak się jest młodym, operatywnym, wykształconym (za prywatne pieniądze) nawet pewne zaplecze finansowe zapracowane przez rodziców nie było w stanie skłonić ich do życia w tym "przyjaznym kraju". 

Oprócz zadeklarowanej bierności wyborczej i sceptycznego podejścia do prawidłowego liczenia głosów, możemy także spotkać propozycje alternatywnych kandydatów na fotel prezydenta. Użytkownicy prześcigają się w najlepszych propozycjach:

"Ja głosuję na Johna Travolte" - napisał jeden z nich, jednak zdaniem użytkownika smerf1: "Lepszy będzie koń Kaliguli".

Niektórymi wyborcami kierują silne uczucia: "Ja na Grodzką, bo się w niej zakochałem" - pisze wysokijan, a czasami spotykamy również spostrzeżenia oparte na dokładnej obserwacji kandydatów: "Chyba na Kubusia Puchatka - najbardziej wyrazista osobowość na tle tego, co startuje w tych wyborach".

KO

Więcej na ten temat

 

 


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy