Reklama

Reklama

Mural Banksy'ego o uchodźcach został zasłonięty

Banksy po raz kolejny "zabrał głos" w sprawie aktualnej sytuacji na świecie, dając wyraz swoim emocjom poprzez mural. Artysta skrytykował sytuację, w jakiej znaleźli się uchodźcy koczujący w Calais. Użyto wobec nich gazu łzawiącego. Mural powstał w pobliżu ambasady Francji w Londynie, niemal natychmiast został jednak zasłonięty. O sprawie donosi AFP.

Mural nawiązywał do klasycznej powieści francuskiego pisarza Victora Hugo "Nędznicy", jego bohaterka, Cosette, trzyma w ręku flagę Francji i płacze, po tym, jak w jej kierunku lecą kłęby gazu.

Pod pracą umieszczono kod, po którego zeskanowaniu można było zobaczyć wideo, na którym policja używa gazu łzawiącego wobec imigrantów. Do incydentu doszło na początku tego miesiąca w obozie dla imigrantów na północy Francji w Calais, w którym mieszka obecnie około 4500 imigrantów.

Kilka chwil po jego powstaniu mural został zasłonięty... deskami. Zarządca budynku wyjaśniał, że stało się tak z obawy przed tym, że ktoś zechce mural ukraść. Prace Banksy'ego mogą być warte nawet setki tysięcy euro. Internauci uważają jednak, że dzieło zostało zasłoniete ze względu na niewygodną tematykę, jaką poruszało.

Reklama

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy