Reklama

Reklama

Mularczyk przestrzega Bodnara. "To niszowy temat"

Adam Bodnar zostanie nowym Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Arkadiusz Mularczyk (Solidarna Polska) nie zgadza się z poglądami następcy Ireny Lipowicz i ma nadzieję, że nie będzie on dążył do zdeprecjonowania urzędu RPO.Poseł Zjednoczonej Prawicy w rozmowie z dziennikarzem Interii przyznał, że złożył Adamowi Bodnarowi gratulacje, ale w Sejmie głosował za kandydaturą Zofii Romaszewskiej. Dlaczego, jego zdaniem, była lepszą kandydatką na RPO?

- Ponieważ nie zgadzam się ze światopoglądem Adama Bodnara. Publicznie powiedział, że jest za małżeństwami homoseksualnymi, adopcją dzieci przez osoby homoseksualne. Nie chciałbym, żeby Adam Bodnar angażował urząd RPO do walki o prawa mniejszości seksualnych. To niszowy temat, bardzo kontrowersyjny. Może spowodować, że społeczeństwo straci zaufanie do rzecznika - powiedział Interii Arkadiusz Mularczyk.

Reklama

Adama Bodnara na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich wybrali posłowie. Nominację musi jeszcze zatwierdzić Senat. Jeśli tak się stanie, zastąpi on Irenę Lipowicz.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy