Reklama

Modlitwa Krystyny Pawłowicz a zakaz handlu w niedzielę

Posłanka Pawłowicz modli się o rozpad UE - Czeka nas "koniec Polski" komentuje. Tym czasem rząd dopuszcza się ''ingerencji w wybór ludzi''. Czy najnowsze propozycje zmian kodeksu mogą wpłynąć na społeczeństwo? Zobacz najchętniej komentowane artykuły minionego tygodnia.

"Rzeczpospolita": O co modli się Krystyna Pawłowicz?

''Trzeba doić i strzyc to bydło - a jak padnie zrobić mydło". Tak sytuację w Polsce komentuje ~mazut. Posłanka Krystyna Pawłowicz krytycznie wyraża się o sytuacji UE. - PiS był za wejściem Polski do Unii, lecz takiej, która rządziła się starymi zasadami - komentuje Pawłowicz.

Zdaniem posłanki PiS traktat akcesyjny narusza naszą konstytucję, a sama UE jest gorsza od komunizmu.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Reklama

Główne grzechy zakazu handlu w niedzielę

Posłowie uważają, że ilość środków w budżetach nie zmieni się. Ponieważ zakaz handlu nie jest zakazem produkcji ani świadczenia usług, nie ucierpią możliwości podażowe gospodarki. Nie spadnie też popyt, zmieni się jedynie jego rozłożenie sezonowe. Jednak czy decyzja nie jest ingerencją w wybór ludzi? Czy wpływ na gospodarkę rzeczywiście jest neutralny?

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Polska - Liechtenstein 2-0

W towarzyskim spotkaniu rozegranym na stadionie Cracovii reprezentacja Polski pokonała Liechtenstein 2-0 po golach Artura Sobiecha i Macieja Rybusa. Orłom przydał się zastrzyk świeżej, młodej krwi - znakomicie zadebiutowali Piotr Zieliński i Bartosz Bereszyński.

Waldemar Fornalik postawił nie wpuszczać na boisko liderów kadry - kapitana Jakuba Błaszczykowskiego i najlepszego napastnika Roberta Lewandowskiego. Obaj wypoczęci będą potrzebni w piątkowym starciu z Mołdawią o wyjazd na MŚ w Brazylii.

"Może lepiej odpuścić sobie eliminacje do Mistrzostw Świata oraz europejskie puchary zamiast pogrążać się z takim poziomem gry, jaki prezentuje - ... aż wstyd to napisać - "kadra narodowa" . Przecież to wstyd, by 38 milionowe państwo zajmujące pod względem powierzchni 70. miejsce na świecie i 9. w Europie przedstawiało tak żenujący poziom gry w piłkę nożną"- komentuje ~izinek.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Obowiązkowe OC dla rowerzystów?

Z każdym rokiem na polskich drogach wzrasta liczba rowerzystów. Ponieważ nie muszą przechodzić żadnych szkoleń z przepisów ruchu drogowego, często powodują wypadki. W takim przypadku uzyskanie odszkodowania jest niezwykle trudne. Czy OC dla rowerzystów będzie dobrym wyjściem z sytuacji?

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

JB

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama