Reklama

Reklama

Mocne oskarżenia: Bush jest winny zamachu na World Trade Center

Kandydat na prezydenta USA Donald Trump w wywiadzie z Bloomberg TV obarczył George'a W. Busha winą za zamach na World Trade Center. - Mów co chcesz, ale to Bush był wtedy prezydentem - zwrócił się do dziennikarki. O sprawie pisze AFP.

Dziennikarka pytała ekscentrycznego polityka i miliardera, w jaki sposób zadbałby o kraj, gdyby nadeszły trudne czasy, i czym jego działanie będzie się różniło od działań Busha i Baracka Obamy. Trump odparł: Mam większe serce od nich wszystkich. Jestem też o wiele bardziej kompetentny. Skoro rozmawiamy o Bush'u, to przecież on był prezydentem, kiedy doszło do ataku na WTC".

Na słowa Trumpa zareagował Jeb Bush, brat byłego prezydenta, a obecnie kandydat na ten urząd. Słowa Trumpa ocenił jako "żałosne". Na swoim profilu na Twitterze napisał także, że to dzięki Bushowi Ameryka po ataku była bezpieczna. 

Reklama

Trump to przedsiębiorca, który wzbogacił się przede wszystkim na rynku nieruchomości. Poprzez Trump Organization zarządza ponad 100 firmami. Jest częstym gościem programów telewizyjnych. Jego majątek szacuje się na od czterech do dziewięciu miliardów dolarów.

Reklama

Reklama

Reklama