Reklama

Reklama

Missouri: Pierwszy wyrok śmierci w tym roku

To pierwszy w tym roku wyrok śmierci wykonany w stanie Missouri (USA) – pisze „The Huffington Post”. Walter Timothy Storey został stracony za morderstwo z premedytacją.

Wczoraj w USA, w stanie Missouri został stracony Walter Timothy Storey. Jak informują władze, to pierwsza egzekucja wykonana w tym roku.  W 2014 stan odnotował rekord pod względem wykonanych kar śmierci. W sumie odbyło się tam 10 egzekucji.

Mężczyzna został zgładzony poprzez podanie trucizny - informuje "The Huffington Post". Na karę śmierci został skazany za morderstwo z premedytacją swojej sąsiadki.

Do zbrodni doszło w 1990 roku. Sprawca potrzebując pieniędzy na alkohol i narkotyki zakradł się do domu swojej sąsiadki. Zastał ją w sypialni, gdzie doszło do szamotaniny. Po tym jak Storey pobił kobietę, udał się do kuchni, skąd zabrał nóż i podciął jej gardło.

Reklama

Walter Timothy Storey był trzykrotnie skazywany na karę śmierci. Prawomocny wyrok zapadł dopiero w 1999 roku.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy