Reklama

Reklama

Ksiądz przyłapany na paleniu marihuany. Stanowisko kurii

"Z głębokim ubolewaniem i zaskoczeniem przyjęliśmy informację o niestosownym, niedojrzałym i nieakceptowalnym zachowaniu jednego z młodych kapłanów naszej diecezji w związku z przedstawieniem mu zarzutów posiadania marihuany oraz udzielania jej osobom niepełnoletnim" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Kurii w Gliwicach. Oświadczenie dotyczy księdza, który został przyłapany na... paleniu marihuany.

Kilka dni temu policjanci z Gliwic zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w samochodzie zaparkowanym w lesie palili marihuanę. Po ustaleniu ich tożsamości okazało się, że jest to ksiądz z pobliskiej parafii i dwóch ministrantów.

Kuria postanowiła wydać oświadczenie w sprawie duchownego. "Pragniemy poinformować, że do czasu zakończenia postępowania prowadzonego przez powołane do tego organa państwowe, a także do chwili zakończenia postępowania ze strony kurii gliwickiej - z dniem dzisiejszym wikariusz ten został zawieszony we wszystkich czynnościach kapłańskich" - głosi oficjalne stanowisko.

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy