Reklama

Reklama

Korea Północna: Siostra Kim Dzong Una wkracza do polityki

​Młodsza siostra Kim Dzong Una coraz aktywniej angażuje się w północnokoreańską politykę. Jak podaje The Guardian, powołując się na źródła zbliżone do reżimu, Kim Jo Dzong zajmie się realizacją projektów "idealizacji" swojego brata jako władcy.

Będzie to część jej obowiązków na stanowisku wicedyrektor wydziału propagandy i agitacji Północnokoreańskiej Partii Robotniczej.

Kim Jo Dzon zastąpi na tym stanowisku 89-letniego Kim Ki-Nama, weterana propagandy, który służył dynastii Kim od 1960 roku, a na czele wydziału propagandy stał od 1989 roku.

Spekulacje na temat odejścia Kim Ki-Nama pojawiły się już w kwietniu. Wtedy widziano go podczas sesji Najwyższego Zgromadzenia Ludowego na widowni a nie na podium, jak do tej pory.

Kim Jo Dzong na 27 albo 28 lat. Jest żoną Choe Song, drugiego syna sekretarza partii,  Choe Ryong Hae - podaje The Guardian. Podejrzewa się, że - tak jak jej brat - studiowała w Szwajcarii.

Reklama

W 2011 roku pojawiła się publicznie podczas pogrzebu swojego ojca, Kim Dzong Ila. W czasie ceremonii zajmowała "poczesne miejsce", jak to określa "The Guardian".

Poza światłem reflektorów pozostała do 2014 roku, kiedy publicznie pokazała się u boku brata.

Źródła cytowane przez brytyjską gazetę podają, że w jej promocji odegrał Kim Dzon Un.

To pokazuje jego brak zaufania do otaczających go ludzi - wnioskuje "The Guardian".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy