Reklama

Kłopot Camerona po "dramatycznej rezygnacji ministra"

David Cameron stracił właśnie jednego ze swoich ministrów. Iain Duncan Smith, minister ds. pracy i emerytur podał się do dymisji. Sprawa miała związek z cięciami wydatków na programy socjalne. O sprawie informuje Reuters.

Duncan Smith nazwał cięcia planowane przez Camerona, zagraniem politycznym, a nie gospodarczym. W jego mniemaniu wpłyną one negatywnie na ubogich, a bogatym nie wyrządzą żadnej krzywdy. Dodał, że plany idą "za daleko", a on nie chce być ich częścią.

Według ogłoszonego w środę rządowego projektu budżetu cięcia w wydatkach mają wynieść ok. 4,4 mld funtów.

"Dramatyczna rezygnacja ministra mogła spowodować rozłam w ramach partii rządzącej" - czytamy na stronie. W Partii Konserwatywnej i tak już panuje dostatecznie silny podział. Zwłaszcza teraz, gdy ważą się losy tego, czy Wielka Brytania pozostanie członkiem Unii Europejskiej, czy nie.

Reklama

Duncan Smith jest znanym zwolennikiem wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, natomiast Cameron i Osborne argumentują za pozostaniem. 

Cameron powiedział, że jest "zaskoczony i rozczarowany" decyzją Smitha, który swoją funkcję od 2010 roku. 

Premier Wielkiej Brytanii w sobotę mianował na jego zastępcę Stephena Crabba, ministra ds. Walii, który jest orędownikiem pozostania Wielkiej Brytanii w UE. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy