Reklama

Reklama

Kamila Gasiuk-Pihowicz: Rezolucja PE niczego nie zmieni

Parlament Europejski przyjął rezolucję ws. Polski, i wezwał rząd do "przestrzegania, opublikowania i pełnego oraz bezzwłocznego wykonania orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego" z 9 marca 2016 roku. W ocenie Kamili Gasiuk-Pihowicz rezolucja PE "niczego nie zmieni".

- Komisja i Parlament Europejski wiedzą wszystko na temat bezprawia, z którym mamy do czynienia w Polsce. W mojej ocenie, rezolucja PE niczego jednak nie zmieni - powiedziała posłanka Nowoczesnej.

- To Prawo i Sprawiedliwość doprowadziło do tego, że takie instytucje jak Rada Europy, Komisja Europejska czy Parlament Europejski interesują się Polską. Podpisaliśmy szereg traktatów, które zobowiązują nas do przestrzegania zasad demokracji - dodała Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Realizacja zaleceń Komisji Weneckiej

"Parlament Europejski wzywa polski rząd do zrealizowania w pełni zaleceń Komisji Weneckiej; podziela opinię Komisji Weneckiej, że polska Konstytucja oraz normy i standardy europejskie i międzynarodowe wymagają, aby orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego były przestrzegane" - brzmi zapis przyjętej rezolucji.

Reklama

Zobacz też:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama