Reklama

Reklama

Kajetan Poznański chciał być dziennikarzem? "Polityka" zdradza, o czym pisał

Interesowała go postać Hanibala Lectera i historia kanibalizmu. Kajetan Poznański, obecnie poszukiwany za brutalne morderstwo, przejawiał wcześniej dziennikarskie aspiracje. Tygodnik "Polityka" publikuje fragmenty jego tekstów.

Kajetan Poznański w redakcji tygodnika "Polityka" pojawił się w lipcu 2013 roku. Był tam stażystą. Jak informuje tygodnik, w dziale kultury zaproponował trzy konspekty tekstów. Wszystkie miały na różne sposoby odnosić się do historii kanibalizmu.

W najnowszym wydaniu, "Polityka" publikuje ich fragmenty. W pierwszym z konspektów Poznański pisał o tym, że warto zaczerpnąć przepisy z nowego serialu o Hanibalu Lecterze, m.in. na móżdżki w parmezanie. Sugerował też, że nie ma moralnej różnicy pomiędzy zjedzeniem kurczaka a człowieka.  

Reklama

Z kolei w artykule III, odnosi się do historii kanibalizmu m.in. przez pryzmat dzieł Williama Szekspira.

Dziennikarze tygodnika słabo pamiętają Poznańskiego. Jak czytamy, mężczyzna w końcu przestał przychodzić do redakcji, zniechęcony tym, że jego teksty się nie ukazują.

Przypomnijmy, że Kajetan Poznański jest podejrzany o brutalne zamordowanie Katarzyny J., lektorki języka włoskiego. Do zbrodni doszło w Warszawie. Poznański miał pastwić się nad zwłokami kobiety, a następnie rozczłonkować jej ciało i przewieźć do wynajmowanego przez siebie mieszkania na Żoliborzu.

Więcej na temat konspektów artykułów Kajetana Poznańskiego w najnowszym wydaniu tygodnika "Polityka".


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy