Reklama

Reklama

Kaczyński uderza w Jerzego Buzka. "To on jest za to odpowiedzialny"

- Liderzy PO, w tym liderzy tu, na Śląsku, to ludzie odpowiedzialni za zamknięcie dziesiątek kopalń. Mówię tu o byłym premierze Jerzym Buzku, ale także o obecnym. To jest kierunek, którego w żadnym razie nie można zaakceptować - mówił podczas konferencji prasowej w Jastrzębiu Zdroju prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Na Śląsku dość często można spotkać się z takim przekonaniem, że Śląsk jest zaniedbywany, że Warszawa Śląsk pomija, że jest on marginalizowany. Trudno się z tym  stwierdzeniem nie zgodzić. Dzisiaj kryzys ukraiński pokazuje, że mamy zupełnie nową sytuację. Jesteśmy przekonani, że aby być bezpiecznymi, musimy być silni. A siła to nie są jakieś mgliste porozumienia - powiedział.

Reklama

- Od razu uprzedzę te wszystkie słowa, które zwykle w takich momentach padają. Próbuje się wmawiać, że to nie obecny premier podjął decyzję o radykalnym pogorszeniu. Ale to on ją podjął. To jest jego odpowiedzialność - mówił prezes PiS wspominając o głosowaniu w sprawie pakietu klimatycznego.  

Kaczyński mówił też, że "siła Polski to dostatek polskich rodzin i polski przemysł. To oznacza, że dzisiaj jest czas na Śląsk. Trzeba odbudować polski przemysł".

- Nie ma dzisiaj czasu dla ludzi, którzy doprowadzili do tego, że Polska w tej chwili więcej kupuje węgla niż sprzedaje. A takimi ludźmi są Donald Tusk i Jerzy Buzek - podsumował prezes PiS. 

Dowiedz się więcej na temat: Jarosław Kaczyński | Prawo i Sprawiedliwość | Śląsk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje