Reklama

Reklama

Kaczyński i policyjny śmigłowiec. Oświadczenie MSWiA

Politycy PO zażądali w środę od szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, wyjaśnień dlaczego kilka dni temu prezes PiS Jarosław Kaczyński korzystał z policyjnego śmigłowca. Z tej okazji Mariusz Błaszczak wydał dzisiaj specjalne oświadczenie.

"Minister Mariusz Błaszczak już w poniedziałek (20 czerwca br.) odniósł się do kwestii lotu policyjnym śmigłowcem ze Świnoujścia. Przypominamy, że Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, jako organ nadzorujący działalność Policji, dysponuje śmigłowcem na podstawie dwóch decyzji wydanych przez Komendanta Głównego Policji w 2008 i 2014 r., a więc podczas rządów koalicji PO-PSL" - czytamy w oświadczeniu. 

W komunikacie MSWiA jest zawarta także informacja o tym, że Błaszczak poinformował w poniedziałek, że zaprosił Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości, na pokład śmigłowca, który leciał ze Świnoujścia. 

"Minister podkreślił, że z powodu obecności Jarosława Kaczyńskiego na pokładzie śmigłowca nie pojawiły się żadne dodatkowe koszty związane z tym przelotem. Szef MSWiA przekazał, że rozmawiał w poniedziałek z prezesem Prawa i Sprawiedliwości na ten temat - Jarosław Kaczyński, aby uciąć wszelkie spekulacje zadeklarował, że wpłaci równowartość ceny biletu lotniczego za taki przelot na konto fundacji pomagającej wdowom i dzieciom poległych policjantów. Minister Mariusz Błaszczak przypomniał także, że nie ma możliwości, aby wpłacić kwotę za ten przelot na konto Policji, ponieważ ta formacja nie wynajmuje śmigłowców. Wpłata na konto fundacji jest rozwiązaniem honorowym, które zaproponował premier Jarosław Kaczyński" - głosi oświadczenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy