Reklama

Reklama

Joanna Mucha: Nigdy Polska nie była tak dobrze postrzegana jak teraz

- Mamy swoje oczekiwania, które dotyczą nowego prezydenta. Są one na tyle ogólnie dobrze postrzegane, że pan Andrzej Duda będzie chciał je spełniać.Oczekujemy apolityczności, wyraźnego rozdziału między państwem i Kościołem - powiedziała w rozmowie z Interią Joanna Mucha (PO).

- Oczekujemy, że pan Andrzej Duda swoją politykę będzie prowadził tak, aby nie zepsuć tej fenomenalnie dobrej marki, jaką jest Polska. Nigdy Polska nie była tak dobrze postrzegana jak teraz - dodała posłanka Platformy Obywatelskiej. 

Joanna Mucha mówiła także o planowanej wstępnie na 6 sierpnia Radzie Krajowej PO, która ma zatwierdzić listy wyborcze. W tym tygodniu listami prawdopodobnie zajmie się zarząd krajowy PO. 

Być może rada zbierze się wcześniej. Powody dla tej decyzji są dwa - zaprzysiężenie prezydenta elekta Andrzeja Dudy, które odbędzie się właśnie 6 sierpnia oraz potrzeba przebudowy list wyborczych PO.

W piątek władze 16 regionów PO zakończyły prace nad listami. Politycy Platformy, w tym również członkowie ścisłego kierownictwa, przyznają jednak, że listy wymagają zmian. 

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje