Reklama

Jarosław Kaczyński: Nie mamy zamiaru wycofywać się z UE

- W Polsce są tacy ludzie i politycy, którzy jak zobaczą kogoś z Zachodu, to na czworakach i jeszcze po nogach będą całować. Przy tym jeszcze zabiegają o to, aby ich kimś "zrobić", bo oni będą "grubymi misiami". My do takich nie należymy i takiego rodzaju rozumowań nie przyjmujemy - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas spotkania z dziennikarzami.

- W żadnym razie nie mamy zamiaru wycofywać się z Unii Europejskiej - zapewnił Kaczyński. - To jest po prostu bzdura - zaznaczył szef PiS.

Prezes PiS uzasadnił także sprzeciw swojej partii wobec wejścia Polski do strefy euro, mimo że kwestia ta została rozstrzygnięta w tzw. referendum unijnym w 2003 roku.

- Nie ma terminu, kiedy musimy przyjąć walutę euro, to może stać się za 40 lat - zwrócił uwagę Kaczyński.

- To jest tak, że w Polsce dzisiaj mamy władzę, która nie dba o państwo. Jeśli Polska ma wyjść z pułapki średniego rozwoju, to powinny być wykorzystywane rezerwy - mówił na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński. - Jeśli ktoś, tak jak ta władza, przez cały czas państwo rozbija, to ma niską efektywność, jeśli chodzi o ściąganie podatków - dodał.

Reklama

Jarosław Kaczyński zabrał także głos na temat nadchodzącego referendum:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy